Nowa hala dla CAN-PACK S.A.


Nowa hala dla CAN-PACK S.A.
w Bydgoszczy

Oficjalne zakończenie inwestycji


 

Świeżo wybudowany i oddany do użytkowania obiekt uzupełnił sieć ponad 20 fabryk producenta zlokalizowanych na całym świecie. CAN-PACK S.A. jest liderem wśród europejskich producentów opakowań napojowych, a w czerwcu br. otrzymał nagrodę tygodnika Wprost „Orzeł Wprost 2016” za szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju.

Oficjalne zakończenie inwestycji w Bydgoszczy odbyło się 16 czerwca. Rozpoczęło się przeglądem i odbiorem budynku przez inwestora,  a zakończyło spotkaniem podsumowującym z udziałem przedstawicieli inwestora CP RE Sp. z o.o. , dyrekcji fabryki CAN-PACK S.A. w Bydgoszczy, przedstawicieli generalnego wykonawcy TARCON Sp. z o.o., inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz głównego projektanta – Novak-Rygiel Studio Architektoniczne.

Istniejąca fabryka w Bydgoszczy została rozbudowana o nową halę, zyskując tym samym dodatkowe 3682 m2. W nowym obiekcie funkcjonuje obecnie już jedna linia technologiczna serwisu opakowań, druga jest w fazie przygotowania do montażu.

Realizacja całej inwestycji przebiegła bardzo sprawnie – swojego zadowolenia nie krył zarówno generalny wykonawca, jak i inwestor, dla którego rozpoczęcie funkcjonowania w nowym obiekcie jest nie tylko usprawnieniem bieżącej produkcji, ale także ważnym działaniem wizerunkowym.

Pierwsze rozmowy w związku z projektem Novak-Rygiel Studio Architektoniczne rozpoczęło w marcu 2015 r. Czas realizacji, wliczając uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę do momentu oddania obiektu do użytkowania to 15 miesięcy. Oprócz hali w Bydgoszczy Novak-Rygiel Studio Architektoniczne jest także projektantem innych obiektów CAN-PACK S.A. – hali produkcyjnej w Brzesku oraz centrum medycznego w Brzesku.

Zobacz także:

Budynek – maszyna

Standard podwyższony, poproszę