Park 12C – już otwarty


Park 12C – już otwarty


 

W minioną sobotę Park 12C, który jeszcze do niedawna był placem intensywnej budowy, zmienił swój status na „udostępniony do zwiedzania”.

 

Intensywność ruchu w jego obrębie jednak nie zmalała – tłumy zwiedzających przetoczyły się zarówno przez część podziemną mieszczącą park maszyn górniczych, jak i jego strefę naziemną z instalacjami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Otwarcie obiektu dla zwiedzających odbyło się w ramach Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Park 12C jest pierwszą częścią kompleksu Sztolnia Królowa Luiza, przygotowywanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Projekt budowlany zamienny i wykonawczy części naziemnej parku powstał w pracowni Novak-Rygiel Studio Architektoniczne.

 

Jak powstawał Park 12C – przeczytaj rozmowę z Anną i Pawłem Ryglami

 

Zdjęcia, wideo oraz informacje w mediach, zobacz m.in.:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/zabrze/a/wielkie-otwarcie-parku-12c-w-sztolni-krolowa-luiza-zdjecia-zwiedzanie-od-soboty,10094640/2/

 

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/sztolnia-krolowa-luiza-w-zabrzu-otwarcie-pierwszej-czesci,3763974,artgal,t,id,tm.html