Śląskie daje energię!


Śląskie daje energię!


Choć było szaro, deszczowo i momentami przejmująco zimno – Śląskie nakręciło nas bardzo pozytywnie

 

Jednodniowy wypad do Katowic na zakończenie zimowego sezonu okazał się bardzo intensywny: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie, Akademia Muzyczna, Koszutka… Bomba wrażeń i inspiracji. Świetna architektura na międzynarodowym poziomie (świadczą o tym prestiżowe nagrody oraz pracownie, które stoją za projektami).

 

Dlaczego warto tam się wybrać? MCK to wielka kultura w projektowaniu – widać, jak tam wszystko jest przemyślane i konsekwentne (Paweł). Klasę osiąga się poprzez jakość, precyzję. Ekstrawagancję – niekoniecznie (Agnieszka). Mistrzowskie operowanie symbolem sprawia, że ta architektura jest niezwykle czytelna. Mocno i w naturalny sposób związana ze Śląskiem. (Ania)

 

Akademia Muzyczna: to harmonijne połączenie historii – neogotycka ceglana zabudowa z nowoczesnym przeszklonym atrium. Niezwykły klimat uczelni tworzy nowe, powstałe wnętrze – jakby miasto zamknięte wewnątrz budowli. Niepowtarzalne wrażenia akustyczne – z poszczególnych sal dochodzą dźwięki prób, instrumenty, śpiewChce się tam być! (Ewa). Perfekcyjnie opracowane wykończone detale – zarówno w przypadku renowacji jak i nowych elementów. Np. ceglana ściana, w której pojedyncze cegły stanowiące regularne wypustki tworzą charakterystyczną powierzchnię o geometrycznej strukturze. (Agnieszka)

 

To zaledwie dwa ze wspomnianych miejsc. Oprócz budynków – spotkania i rozmowy z ludźmi, kulisy projektowania i budowania. Wieczorem, na pożegnanie śląskich klimatów – włoska pizza. Na deser pusta aczwórka i jesteśmy w domu. Gnębi nas niedosyt więc wkrótce planujemy powtórkę (tak – krajoznawczą w pierwszej kolejności, kulinarną przy okazji:-)

 

Więcej – na zdjęciach poniżej. Zdecydowanie zachęcamy do osobistych odwiedzin tych miejsc!